Wyższy komfort operatora i łatwiejsze serwisowanie

Wyższy komfort operatora i łatwiejsze serwisowanie

Kolejne usprawnienia ładowarek teleskopowych Farmlift umożliwiają zwiększenie komfortu operatora. Dostępny we wszystkich modelach automatyczny system wyrównywania kół eliminuje konieczność sprawdzania, czy tylne i przednie koła są właściwie ustawione przed zmianą trybu kierowania. Ułatwione zostało również podłączanie narzędzi hydraulicznych dzięki zastosowaniu nowego pomocniczego przełącznika redukcji ciśnienia (APR), umieszczonego na wsporniku przednich reflektorów, który umożliwia zdalne załączanie zaworu hydrauliki zewnętrznej.

Dwa automatyczne zintegrowane układy smarowania są aktualnie oferowane we wszystkich modelach ładowaczy teleskopowych. Zapewniają one właściwe smarowanie wszystkich punktów smarowania w podwoziu i wysięgniku bez angażowania do tej czynności operatora. Pierwszy układ obejmuje elektronicznie sterowaną pompę i jest odpowiedzialny za smarowanie podwozia, osi, punktów obrotu wysięgnika i siłowników, natomiast drugi obejmuje hydrauliczną pompę smarowniczą, która znajduje się w głowicy wysięgnika i jest odpowiedzialna za smarowanie wszystkich punktów posuwu wysięgnika. Druga pompa jest sterowana na podstawie ruchu siłownika pochylania. Oba rozwiązania zapewniają zawsze prawidłowe smarowanie wszystkich punktów smarowania i pozwalają operatorowi skrócić czas konserwacji i zachować czyste ręce.

Komfort w kabinie zwiększa również nowy, oferowany we wszystkich modelach fotel z podgrzewaniem i amortyzacją pneumatyczną. Ergonomię pracy operatora zwiększa pochylana i wysuwana kolumna kierownicy, która jest standardowym wyposażeniem modeli Farmlift 636 i 742, a opcjonalnym modeli Farmlift 633, 737 i 935.

Czytaj inne