Udoskonalone modele ładowarek teleskopowych Farmlift marki Case IH cz.2

Udoskonalone modele ładowarek teleskopowych Farmlift marki Case IH cz.2

Moc do wszystkich modeli dostarczają 4-cylindrowe silniki NEF firmy FTP Industrial z nową turbosprężarką doładowującą zwiększającą ich sprawność. Głównym elementem pozwalającym spełnić wymogi normy Stage IV jest katalizator utleniający (DOC), współpracujący z układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), który wykorzystuje płyn AdBlue. Silnik zastosowany w modelach Farmlift 632, 735 i 935 ma teraz moc znamionową wyższą o 11 KM i wynosi ona 121 KM, natomiast modele 635 i 742 mają moc znamionową 129 KM. Moc maksymalna w modelach 632, 735 i 935 wynosi 133 KM, natomiast w modelach Farmlift 635 i 742 - 145 KM.

Modele Farmlift 632, 735 i 935 można teraz zamawiać z hydrauliczną pompą tłoczkową o zmiennej objętości skokowej, która wcześniej była oferowana tylko w ładowarkach Farmlift 635 i 742. Pompa z kompensacją ciśnienia i natężenia przepływu i przepływem zamkniętym w położeniu środkowym (CCLS) posiada wydatek 140 l/min, czyli o 20 l/min więcej niż standardowa pompa zębata, co zapewne docenią Klienci szukający szybciej działającego układu hydraulicznego i krótszych cykli roboczych. Do tych modeli jest oferowana jako wyposażenie opcjonalnie głowica wysięgnika o większym zakresie obrotu, wynoszącym obecnie 142 stopnie. W standardowych ładowarkach wynosi on 128 stopni.

Podczas gdy przycisk zmiany kierunku jazdy w dżojstiku stał się już stałym elementem wyposażenia ładowarek teleskopowych Farmlift 635 i 742, zdajemy sobie sprawę, iż część operatorów woli dźwignię zmiany kierunku jazdy tradycyjnie montowaną z lewej strony kolumny kierownicy. Dlatego teraz dźwignia zmiany kierunku jazdy może być montowana opcjonalnie i działać w połączeniu z przyciskiem zmiany kierunku jazdy na dżojstiku.

Wśród kolejnych modyfikacji można wymienić udoskonalone lusterka wsteczne, nowe zintegrowane tylne błotniki ze wspornikami do świateł, zmodyfikowaną maskę silnika z samoblokującą się dźwignią oraz reflektory w technologii LED, poprawiające widoczność przy pracy o poranku lub wieczorem.

- W związku z rosnącym popytem na teleskopowe ładowarki o wysokości podnoszenia od 6 do10 m w gospodarstwach rolnych, Case IH robi kolejny ruch na tym rynku po wejściu nań w 2013 r. z ładowarkami Farmlift - mówi David Schimpelsberger, menadżer ds. marketingu ładowarek teleskopowych Farmlift marki Case IH w Europie.

- Udoskonalenia i modyfikacje wprowadzone w naszej ofercie w związku z wymogami normy dotyczącej emisji spalin Stage IV, unijnego rozporządzenia w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów rolniczych i leśnych oraz normy dotyczącej bezpieczeństwa EN 1459 są dowodem naszego zaangażowania, by podjąć walkę konkurencyjną z głównymi graczami w branży ładowarek teleskopowych i zwiększyć nasze obroty w tym segmencie.

 

Czytaj inne