Nowe przekładnie napędowe przyśpieszają tempo pracy i skracają czas przejazdu

Nowe przekładnie napędowe przyśpieszają tempo pracy i skracają czas przejazdu

Ładowność modelu Farmlift 742 o wysięgu 7 m i ładowności 4200 kg oraz modelu Farmlift 935 o wysięgu 9,1 m i ładowności 3500 kg pozostaje bez zmian. Natomiast cała rodzina maszyn skorzysta z szeregu ulepszeń, wśród których na szczególną uwagę zasługują nowe przekładnie napędowe zaprojektowane z myślą o użytkownikach i ich indywidualnych wymogach. Modele Farmlift 633, 737 i 935 posiadają jako wyposażenie standardowe przekładnie z czterema biegami do jazdy do przodu i trzema wstecznymi oraz manualną przekładnię nawrotną. Jako opcja jest oferowana do nich półautomatyczna przekładnia z sześcioma biegami do jazdy do przodu i trzema wstecznymi, umożliwiająca automatyczne przełączanie pomiędzy czwartym a szóstym biegiem. Obie przekładnie napędowe pozwalają na rozwinięcie maksymalnej prędkości jazdy równej 34 km/h.

Standardowym wyposażeniem modeli Farmlift 636 i 742 jest przekładnia z sześcioma biegami do jazdy do przodu i trzema wstecznym, która zapewnia automatyczną zmianę wszystkich biegów do jazdy do przodu, a ponadto umożliwia półautomatyczne przełączanie od biegu czwartego aż do szóstego, co zapewnia płynniejszą jazdę po drodze. Maksymalna prędkość jazdy tych modeli wynosi 40 km/h, dzięki czemu mogą one szybciej przemieszczać się z miejsca na miejsce. Ponadto wyróżnia je funkcja pamięci ustawienia przekładni nawrotnej, która sprawia, że przy zmianie kierunku jazdy przekładnia wybiera ostatnio używany bieg do jazdy do przodu i wsteczny, co przekłada się na płynną zmianę biegów.

Obie przekładnie napędowe posiadają nowy elektroniczny układ modulacji, pozwalający zwiększyć płynność zmiany biegów i kierunku jazdy, a tym samym zwiększyć komfort jazdy. Udoskonalono również przełożenia przekładni, aby zwiększyć osiągi w sytuacjach wymagających wysokiej trakcji takich jak jazda po pochyłościach, wjeżdżanie na pryzmy paszy lub prace załadunkowe. Ponadto, wszystkie modele cechuje skuteczniejszy przemiennik momentu obrotowego. W połączeniu z nowymi przełożeniami umożliwia on szybsze osiągnięcie maksymalnej prędkości jazdy i zwiększenie mocy przenoszonej na podłoże. Kolejnym udoskonaleniem układu przeniesienia napędu są nowe opony do zastosowań przemysłowych, które docenią użytkownicy pracujący głównie na twardym podłożu. Opony Michelin BibLoad w rozmiarze 460/70 R24 są oferowane do wszystkich modeli.

Czytaj inne